Пн - Пт 09:00-18:00
·
Пн - Пт 09:00-18:00
·
Досвід
> 18 років
Оформлено
1000000 документів
Нам довіряють
> 500 клієнтів
Констультація

Наталія Лисенко, засновниця і керівник групи компаній ПАРАГРАФ прокоментувала ситуацію зі збільшенням бюджетних надходжень для видання banki.ua

Згідно із розписами Міністерства фінансів України, у поточному періоді у порівнянні з аналогічним січнем-березнем 2023 року, стався просто таки шалений приріст надходжень з податку на прибуток підприємств і компаній. Цей показник зріс у 2,8 разів або зростання склало 61,9 млрд гривень.

Збільшення надходжень від справляння податку на додану вартість склало 32,2 млрд гривень і зросло у порівнянні з аналогічним торішнім періодом практично вдвічі. Збільшення обсягів справляння податку та зборку на доходи фізичних осіб склало 7,3 млрд гривень або понад 19%.

Керівництво ДПС також вже визначилося з показниками за березень окремо. Так, сальдо надходжень до зведеного бюджету у цьому місяці за платежами, які контролюються податківцями, склало 149,2 млрд гривень, утому числі, до державного бюджету – 116,5 млрд гривень, а до місцевих бюджетів – 32,7 млрд гривень.

Такі великі показники зростання надходжень за податками у першому кварталі 2024 року, як зазначила banki.ua Наталія Лисенко, засновниця і керівник групи компаній ПАРАГРАФ, відбулися тому що саме на початку року всі підприємства малого бізнесу подають річні декларації з податку за 2023 рік, і відповідно сплачують податок на прибуток.

«На мою думку, саме за рахунок надходжень до бюджету від сплати податку на прибуток малими підприємствами, у яких відбувся річний звітний період, і маємо таке зростання надходжень. Відповідно, це є підтвердженням того, що саме малий бізнес утримує економіку держави. На це треба звернути увагу. Він потребує державної підтримки і зниження фіскального тиску, щоб і далі працювати задля перемоги», – зазначила вона.

За її словами, у цей важкий час дійсно працюючих  підприємств стає дедалі менше. «Весь бізнес відчуває обмеженість в ресурсах, у тому числі, людських, а люди – це головне у бізнесі. Тому ще раз наголошую на необхідності всебічної  державної підтримки малого бізнесу», – додала пані Лисенко.

Повний текст за посиланням

https://banki.ua/news/u-pershomu-kvartali-znachno-zrosly-podatkovi-nadhodzhennya-do-derzhavnogo-ta-miscevyh

Схожі повідомлення